Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Soutěž v ošetřovatelských dovednostech

Vloženo: 30.5.2019 | Zobrazeno: 317x
Zavázáno, obvázáno, ošetřeno! Převlečeno, upraveno, přichystáno pro pomyslného pacienta! Blíží se konec prvního ročníku na zdravce a je nutné zjistit, jestli můžeme postoupit o stupínek výše. Můžeme!

29.5. 2019 proběhla na naší zdravotnické škole Soutěž v ošetřovatelských dovednostech pro žáky prvních ročníků SZŠ. 15 zástupců ze tříd 1. ZA, 1. ZB a 1. ZO prokázalo před porotou i publikem, že si umí výborně poradit s nenahraditelným šátkem 3cípým i obinadlem v disciplíně „Obvazová technika“. Stejně rychle a efektně dokázali soutěžící pokořit uzle na prostěradlech a ve druhém úkolu „Úprava lůžka bez pacienta“ padaly  rekordní časy. Nejlepší čas a „umělecký dojem“, tedy první místo v soutěži, obsadila Veronika Palová z 1.ZB. V těsném závěsu se umístila Jana Šicová z 1. ZA. Třetí místo vybojovala Eva Andrisová z 1.ZB. Nutno zmínit, že výkony všech soutěžících byly velmi vyrovnané a o vítězství rozhodovaly pouze vteřiny. Dynamickou soutěžní atmosféru zkrotil krátký výlet do minulosti – časová osa zaměřená na nejvýznamnější data a osobnosti v historii ošetřovatelství. Tohoto se zúčastnili již všichni studenti.  

Naše gratulace patří těm nejlepším, velké poděkování ostatním aktivním i pasívním účastníkům a samozřejmě erudované porotě.

S úsměvem vstříc druhému ročníku!