Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Pěvecký sbor Song na celostátní soutěži v Brně

Vloženo: 2.5.2019 | Zobrazeno: 289x
Gymnasia Cantant oslavilo již 25. výročí svého konání. Do celostátního kola této soutěže letos postoupilo z regionálních kol 17 pěveckých gymnaziálních sborů z celé České republiky.

 

Také náš sbor Song Masarykova gymnázia Vsetín se zúčastňuje pravidelně a vždy je úspěšný. Tentokrát jsme dosáhli na metu nejvyšší, na zlaté pásmo.

 

Tato soutěž není jen o sborovém klání, ale také o předávání zkušeností, navazování přátelství i spolupráce. Právě proto je zde každoročně zajištěn doprovodný program v podobě společných koncertů, setkání a diskotéky. Více než 500 zpěváků bylo po Brně převáženo tramvajemi a autobusy označenými „Zvláštní jízda“ a doprovázeno policejními hlídkami, které zajišťovaly plynulé průjezdy křižovatkami. J Soutěž proběhla v krásném sále Konventu Milosrdných bratří, který má vynikající akustiku a jedinečnou atmosféru, a byla přenášena na YouTube v přímém přenosu. Zde ji i vy ze záznamu můžete zhlédnout.

 

https://www.youtube.com/channel/UCtQLIvGmu646mXPHUF3rUxg

 

Závěrečný koncert s vyhlášením výsledků se letos poprvé konal v koncertním sále Sono centra. Radost ze zlatého pásma byla obrovská, odjížděli jsme s pocitem, že se naše poctivá příprava zúročila.

 

Helena Kaločová, Zuzana Hamuľaková