Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

SKVĚLÝ ÚSPĚCH DAVIDA HALMAZNI!!!

Vloženo: 3.4.2019 | Zobrazeno: 307x
David Halmazňa z kvarty se jako jediný zástupce nižšího gymnázia ve své kategorii probojoval do CELOREPUBLIKOVÉHO FINÁLE v matematické soutěži Pangea.

Pangea je matematická soutěž pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, které baví počítání a je unikátní v nabídce matematických úloh, které sestávají z běžného života každého z nás. Pro každý rok jsou vybrána jiná témata, tudíž soutěže se může každý žák účastnit opakovaně, aniž by řešil stejné či podobné úlohy. V posledních letech se například objevila témata – architektura, medicína, sport, doprava nebo stravování.

Letos se soutěže zúčastnilo 473 škol a celkem 45787 žáků.

 

V této soutěži bojovali o postup i další naši studenti, a přestože se v kraji shodně umístili na krásných čtvrtých místech ve svých kategoriích, tak jim to bohužel na celorepublikové finále nestačilo. Jmenovitě se jedná o: Josefa Kováře z primy, Jana Hrňu ze sekundy a Vladimíra Kincla z tercie.

 

Davidovi obrovsky gratulujeme a určitě budeme všichni držet pěsti ve finále, které se bude konat 17. 5. 2019 v Praze, v Nové budově Národního muzea a kde bude mít naše škola díky Davidovi poprvé zastoupení.

Ostatním studentům děkujeme, že se vydali odhalovat taje a krásy matematických úloh a doufejme, že do budoucna nezůstane jen u jedné reprezentace naší školy v celorepublikovém finále.

Za PK matematiky

Mgr. Jana Kinclová