Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Praha 4.C

Vloženo: 6.11.2018 | Zobrazeno: 594x
Co se vám vybaví, když se řekne Praha? Karlův most? Pražský hrad s Katedrálou sv. Víta? Staroměstské náměstí s radnicí a orlojem? Metro nebo třeba Vyšehrad? Nebo něco úplně jiného? Ať už je to cokoliv, všechno to a možná mnohem víc navštívili třída 4. C během exkurze do našeho hlavního města, která se konala od 23. do 26. října a slibovala čtyři dny plné nezapomenutelných chvil spojených převážně s kulturou a historií.

Kromě návštěvy věhlasně známých a ikonických památek jsme měli možnost nahlédnout také do památníku heydrichiády, židovského města nebo se svézt lanovkou na Petřín. Národní památník hrdinů při pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v nás zřejmě zanechal největší stopu. Stáli jsme na místech, kde se psaly dějiny.

Večery jsme pak trávili v hledištích divadel, která nám poskytla nejen skvělou atmosféru a kulturní zážitek, ale také úkryt před chladným a větrným počasím, které nás po celou dobu doprovázelo. Vrcholem exkurze byla v pátek dopoledne prohlídka historické budovy Národního divadla, po níž jsme zamířili na Václavské náměstí, odkud je to už jen pár kroků k hlavnímu nádraží. Po čtyřech skvělých dnech nám nezbývalo nic jiného než Prahu opustit a vydat se na podzimní prázdniny. Myslím si však, že můžeme být všichni hrdí na to, že máme tak nádherné hlavní město s bohatou historií a kulturou.

Helena Hegeďová