Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Měřili jsme rychlost… aneb laboratorní cvičení z fyziky

V rámci laboratorního cvičení jsme měřili rychlost automobilů, které jely po ulici Palackého směrem do kopce (k zámku). Měřili jsme po dobu 25 minut. Za tuto dobu projelo celkem 142 automobilů (včetně speciálních vozidel, kterým jsme také změřili rychlost – např. autobus MHD, motorkář, cyklista, dvě pošťácká auta, automobil pro rozvoz pizzy, autoškola a také maminka Anežky Hrubé, naší spolužačky).

Průměrná rychlost činila 48,2 km/h. Z 60 automobilů, které jsme vybrali pro naše měření, 24 překročilo povolenou rychlost v obci – což je 40 %. Odhadem by tímto úsekem projelo 341 automobilů za hodinu a 8 180 automobilů za den (je to pouze odhad, v noci určitě tolik aut neprojede…). Ulice Palackého je velmi frekventovaný úsek, a proto bychom měli dbát na osobní bezpečnost (samozřejmě i všude jinde), přecházet po přechodech a pokaždé, když vstupujeme do vozovky se rozhlédnout, jestli nejde nějaké auto.

 

Podle mě je Vsetín docela bezpečné město, co se týče silničního provozu…, to ale neznamená, že bychom neměli dávat pozor!

Klára Hurtová, 4.AV