Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Ekologická olympiáda

Vloženo: 22.10.2018 | Zobrazeno: 306x
Ve dnech 18. - 20. 10. se naše družstvo (ve složení: Lukáš Kužela, Barbora Zvěřinová, Nela Malá) zúčastnilo ekologické olympiády ve Valašských Kloboukách.

Poté, co jsme se úspěšně dopravili na místo konání, jsme neméně úspěšně absolvovali první část soutěže. Otázky byly záludné a porota nekompromisní. Večerní zábavu zajišťovaly krátké scénky každého družstva, kdy jsme se snažili probudit naše spící herecké talenty.

Následují den nás čekala komentovaná exkurze po přírodní rezervaci Ploščina. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o krajině i o životě pana průvodce. V praktickém úkolu na konci exkurze jsme dokázali sobě i ostatním, že i studenti z gymplu umí pracovat rukama.

Po zbytek odpoledne nám byl ponechán prostor pro vymýšlení co nejlepšího plánu péče o určené území. Při večerní prezentaci naší práce jsme si úspěšně obhájili náš názor, i když se možná přesně neshodoval s názorem některých porotců.

Večer už jsme se jen rozloučili s ostatními soutěžícími a ráno jsme se vydali chladným vzduchem na nádraží.

Děkujeme za možnost načerpat nové zkušenosti. Obdiv patří také panu Jurčákovi za skvělou reprezentaci při plnění praktických úkolů pro učitele, kde získal plný počet bodů.

Nela Malá 3. A