Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Mapa webu
A
A
A

Sportovní vodácké kurzy na Vltavě 2018

Vloženo: 20.9.2018 | Zobrazeno: 1320x
Ve dnech 3. - 15. září 2018 se již po devatenácté studenti Masarykova gymnázia, Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Vsetín zúčastnili sportovních vodáckých kurzů, které se již tradičně uskutečnily na řece Vltavě, v okolí Vyššího Brodu a Českého Krumlova.

Celkem 120 účastníků bylo rozděleno do tří kurzů. Pod vedením zkušených instruktorů z řad vyučujících tělesné výchovy se studenti naučili ovládat kánoi tak, aby bez vážných problémů zvládli sjíždět řeku Vltavu v jednotlivých vybraných úsecích.

 

Po výuce základů pádlování a řízení lodě jsme sjížděli Vltavu z Vyššího Brodu do Rožmberka, včetně tří jezů u Bílého mlýna, v Herberově a Rožmberku. Pádlovali jsme šumavskou přírodou na hranici NP Šumava z Pěkné do Nové Pece.

 

Naučené dovednosti adepti vodáctva MGV potvrdili sjížděním jezů v Českém Krumlově, kde jez Lyra opravdu prověřil jejich nově nabyté dovednosti. Navštívili jsme hrad v Rožmberku, shlédli moderní marinu v Lipně nad Vltavou a prošli se romantickými uličkami Českého Krumlova.

 

Poděkování patří instruktorům Naděždě Libové, Vlastě Korabové, Petře Marunové, Janě Strnadlové, Miloši Matochovi, Petru Koňaříkovi, Milanu Trnkovi a Adamu Hlochovi, bez jejichž podpory by se kurzy nemohly uskutečnit. Velká pochvala patří i všem studentům, kteří skvěle prezentovali naší školu v průběhu všech sportovních vodáckých kurzů.

 

Mgr. Roman Půček