Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Mapa webu
A
A
A

Dolomity 2018

Vloženo: 13.9.2018 | Zobrazeno: 1298x
Ve dnech 21. – 27. 6. 2018 se studenti MG, SZŠ a VOŠZ Vsetín vypravili pod vedením Mgr. Miloše Matochy a dalších vyučujících na sportovně turistický pobyt do italských Dolomit. Naším cílem bylo překrásné městečko Cortina, které se rozkládá v údolí Valle d'Ampezzo.

Hned první den po příjezdu jsme natěšeně absolvovali náročnější i méně náročný výstup. Následující den jsme se pak méně nadšeně hrabali rozlámaně ze stanů a nad polévkou v kotlíku mazali bolavé svaly. Po snídani jsme nazuli pohorky a s vysokohorským požehnáním od kapitána se vydali zdolávat další vrcholy.

Každý den si mohli účastníci vybrat trasu z předem naplánovaného programu dle náročnosti a svých fyzických možností. Absolvovali jsme jak technicky obtížnější ferratové výstupy, tak méně náročné, ale také překrásné výlety k vodopádům a jezerům. K pohodové atmosféře velmi přispívalo nádherné červnové počasí s výhledem na vrcholky hor, jezera, vodopády a úchvatnou horskou krajinu.

Třetí a čtvrtý den jsme už bolavé svaly nevnímali a zcela pohlceni atmosférou vysokých hor jsme zdolávali další a další výstupy a túry. Domů jsme se po pěti dnech vraceli ve výborné náladě, plni zážitků, nových zkušeností, fyzicky unavení, ale vlastně odpočinutí.

Velké poděkování patří kapitánovi a veliteli výpravy Miloši Matochovi, našemu nejlepšímu průvodci Jardovi Bláhovi a skvělým studentům, kteří nám připravili krásné poděkování ve formě písničky s vlastním textem!

Soňa Stiborová