Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Fyzikální exkurze 2.B a 2.C do Ostravy

Vloženo: 21.6.2018 | Zobrazeno: 379x
Ve středu 6. června jsme společně s třídou 2.C jeli na fyzikální exkurzi do Ostravy. Nejdříve jsme navštívili Velký Svět techniky. Tam jsme si mohli zábavnými a celkem náročnými pokusy zdokonalit své znalosti ve všech vědních oborech – ať už ve fyzice, biologii, matematice nebo třeba i v dějepise – část expozice se týkala naší civilizace.

Bylo na každém, jak se rozhodl trávit vyhrazený čas a co ho zajímalo nejvíce. K prohlídce byly dostupné i laboratoře, ve kterých však seděli lidé tak zapálení pro věc, že se naše skupinka (konkrétněji nebudu jmenovat) rozhodla raději laboratořím vyhnout.
Poté jsme se vydali do areálu Dolních Vítkovic na prohlídku vysoké pece a okolí. Průvodkyně nás nezatěžovala zbytečným množstvím informací, které by si stejně nikdo nepamatoval, dokázala však shrnout to podstatné a přidat i nějaké perly. Dozvěděli jsme se tak o výrobě surového železa, krátce jsme proletěli historii Vítkovic jako takových a rozhlédli se po městě z Bolt Tower, nejvyššího bodu v Ostravě.
Výlet se mi rozhodně líbil, možná bych však vytkl ne zrovna rozmanité možnosti stravování – co se dá dělat, člověk nemůže mít vše :)

Josef Řiháček, 2.B