Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Literárně – historická a odborná exkurze Praha

Ve dnech 25. 4. – 27. 4. 2018 navštívili studenti třídy 3. ZA a 2. ZB Prahu.

Literárně – historická a odborná exkurze Praha 

Pokud jste ve dnech 25. 4. – 27. 4. navštívili Prahu, mohli jste nás, studenty 3. ZA
a 2. ZB, spatřit, jak putujeme náměstími a uličkami našeho hlavního města, se snahou zahlédnout a okusit co nejvíce, i když času bylo málo.

První den  jsme společně  dorazili na  pražské nádraží, kde jsme odložili těžká zavazadla,
a ihned jsme se vydali do víru velkoměsta. Naše první cesta vedla na Vyšehrad s nádhernou, historickou architekturou a dechberoucím výhledem na celou Prahu. Než jsme sedli na metro a odjeli na ubytovnu, zastavili jsme se prohlédnout i Václavské náměstí. Dalším bodem v našem programu byl muzikál Carmen v divadle Karlín. Všechna naše očekávání byla naplněna, jednalo se o nezapomenutelný kulturní zážitek.

Ve čtvrtek nás čekala exkurze v jednom z nejkvalitnějších a nejmodernějších zdravotnických zařízení v České republice, ve Fakultní nemocnici v Motole, kde jsme si prošli některá specializovaná pracoviště s odborným výkladem nemocničního personálu. Po  čtyřech hodinách  strávených v nemocnici  jsme se  opět hnali za  kulturou,  historií
a hlavně za jídlem.  Poslední den byl velmi smutný, ale už jsme se těšili zpátky domů na Valašsko. S mírným zpožděním jsme se vrátili po páté hodině odpolední na Vsetín plni zážitků a bez peněz.

Velké díky patří našim třídním učitelům, Mgr. Milanu Trnkovi a Mgr. Tatianě Trunkátové, kteří nám dělali doprovod a díky nimž jsme se všichni šťastně navrátili domů, včetně těch, kterým se v metru podařilo vystoupit o nějakou tu zastávku dříve nebo později.

 

Studenti 3. ZA a 2. ZB