Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Zájezd pěveckých sborů do Českého Krumlova a Hallstattu

Vloženo: 30.4.2018 | Zobrazeno: 595x
19.4. - čtvrtek Brzkého rána se před gympl postupně scházeli všichni zpěváci našeho sboru, a když nás byl plný počet, nastoupili jsme společně do autobusu, který nás dovezl přímo do města jménem Telč. Po příjezdu jsme všichni jenom překvapeně zírali na krásu tohoto nádherného historického města, kde to barvami jenom zářilo. Město je pro svoji unikátnost zařazeno do seznamu UNESCO. Po prohlídce tohoto krásného místa jsme znovu nasedli do autobusu a jeli do místa našeho ubytování, které bylo v Rožmberku. Ačkoliv jsme bydleli hned vedle zámku, ubytování moc zámecké nebylo. Po tomhle náročném dni jsme šli spát a těšili se na další den.

20.4. - pátek
Po první noci v Rožmberku jsme ihned zamířili na snídani, kde jsme mohli dobýt síly na tenhle náročný výlet, tohoto dne jsme totiž jeli do rakouského městečka jménem Hallstatt. Ačkoliv jsme do Hallstattu jeli delší dobu, nebyl to pro nás žádný problém, protože jsme se v autobuse neskutečně bavili. Město Hallstatt je proslulé svými vysokými horami a velikým jezerem, jež je omývá. Protože jsme si město chtěli prohlédnout i z vrchu, zamířili jsme na lanovku, která nás dovezla až na úplný vrchol hor. Vyjeli jsme až do takové výšky že bylo děsivé, podívat se dolů. Ochutnali jsme i pití, které lze najít pouze v Rakousku "almdudler". Byl to neuvěřitelný zážitek na celý život. Po prohlídce tohoto skvostu jsme opět zamířili do autobusu a zpátky do Rožmberku, kde jsme si vychutnali naši večeři.

21.4. - sobota
Tohoto dne se konal festival „Krumlovská grumle“, kvůli kterému jsme měli příležitost jet na tenhle výlet. Ráno jsme tedy vyjeli do Českého Krumlova. Po příjezdu jsme šli rovnou do šaten, abychom se mohli převléct do šat a obleků. Když jsme byli převlečení a rozezpívaní, vydali jsme se do klášterního kostela, kde se akce konala. Zazpívali jsme mnoho hezkých písniček jako například Seasons of love, World of peace and harmony, Can't stop the feeling atd... Po odezpívání písní nám animátoři přichystali chutné občerstvení. Ani jsme se nanadáli a už naše kapela Not Yet hrála na ulici různé písničky, na které bylo těžké netančit. Na ulici také byly stánky s tradičními krumlovskými pochutinami. Při západu slunce jsme všichni uklízeli nástroje do autobusu a jeli zpátky na ubytování.

22.4. - neděle
Jelikož jsme si ve čtvrtek nestihli prohlídnout celý Český Krumlov, jeli jsme v pátek ráno znova, tentokrát jsme si však nemuseli dělat starosti s písněmi. Protože jsme v Českém Krumlově měli volný program, mohli jsme navštívit mnoho atrakcí, jako například zámek, rozhlednu, zrcadlové bludiště, muzeum voskových figurín, nebo jsme si mohli pouze prohlédnout historické centrum. Český Krumlov nás všechny neuvěřitelně uchvátil svou krásou a starobylostí. Když jsme si obešli celé město, nastal bohužel čas odjet zpátky domů. Nasedli jsme do našeho autobusu a zamířili zpátky na Vsetín. V autobuse jsme se všichni nesmírně bavili. Zpívali jsme, povídali si, smáli se a vtipkovali. Byla to neuvěřitelná legrace a všem nám bylo líto, že už odjíždíme. Avšak musíme podotknout-
VŠUDE DOBŘE, DOMA NEJLÍP