Mensa ČR

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Pevnost poznání Olomouc

Vloženo: 10.2.2018 | Zobrazeno: 313x
V úterý 3. dubna 2018 se studenti sekundy zúčastnili nejen „fyzikální“ exkurze do Olomouce.

V rámci spolupráce s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého jsme navštívili interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání, které vzniklo z bývalého vojenského skladiště v areálu Korunní pevnůstky. V průběhu dopoledne jsme zhlédli čtyři zajímavé expozice, a to Věda v pevnosti, Světlo a tma, Živá voda a Rozum v hrsti.

 

První výstava nám poutavým způsobem prozradila vše o vzniku a životě v pevnosti v dávných dobách za Marie Terezie nebo Františka Josefa I. Podstatu světelného záření a řadu zajímavostí o vlastnostech světla jsme se dověděli v další části muzea. Dále jsme pokračovali do fascinujícího vodního světa, kde se nám průvodci stali vodní živočichové a mohli jsme nahlédnout do podmořské jeskyně. Expozice pod názvem Rozum v hrsti, která se stala pro studenty nejoblíbenější, nám nabídla spoustu logických úkolů, zapeklitých hlavolamů a šifer, mohli jsme se také projít osmimetrovou maketou lidského mozku, stát se konstruktéry mostu a mnoho dalšího.

 

Během výletu jsme zavítali i do katedrály sv. Václava, prošli se po prosluněném náměstí a pokochali se pohledem na olomouckou radnici s orlojem a Sloup Nejsvětější Trojice, který je zařazen mezi světové dědictví UNESCO.

 

Mgr. Renata Kamlerová, foto: Mgr. Zdeňka Blahová