Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Mapa webu
A
A
A

Velký úspěch!

Vloženo: 11.12.2016 |
Dne 9. 12. 2016 na Fakultě technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně proběhlo krajské kolo chemické olympiády. Josef Filgas, student Masarykova gymnázia ve Vsetíně, v široké konkurenci nejlepších chemiků Zlínského kraje vybojoval druhé místo a postoupil do národního kola v Litvínově. GRATULUJEME!!!

Druhé místo je o to cennější, že jediný, kdo porazil našeho Jožku, je vítěz národního kola a držitel druhého místa z Mezinárodní chemické olympiády. Výborný výsledek podtrhuje to, že Jožka, jako jediný, dosáhl v laboratorní části 100% výsledku.
Poděkování za organizaci patří všem, kdo se na úspěšném průběhu podíleli. Jedná se o krajského garanta CHO ing. Lenku Svobodovou, ředitele Ústavu chemie FT UTB ing. Michala Rouchala, Ph.D. a spoustu dalších.
Ve stejný den proběhl na FT UTB Den otevřených dveří, a kdo jej nestihl, má ještě možnost 26. 1. 2017. Více na http://www.utb.cz/ft.
Jožkovi přejeme do národního kola hodně štěstí. Přestože toho má hodně – připravuje chemickou SOČku, kde pracuje s novými katalyzátory, které zefektivní syntézu léčiv, čeká ho stáž na Akademii věd v Praze, hudební koncerty, maturita atd., je vždy výborně připraven a skvěle reprezentuje naší školu.
Zajímá-li Tě věda, neváhej se zapojit a zaregistruj se na https://olympiada.vscht.cz/cs/. Více informací poskytne Jaroslav Jurčák, kab. 203.

Fotky jsou "zase" řazeny pozpátku :(