Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Po stopách předků

Vloženo: 1.12.2020 | Zobrazeno: 567x
V rámci výuky dějepisu studenti 3.AV pátrali po stopách svých předků.

V současné době si často stěžujeme na různá omezení, která nás potkala v souvislosti s pandemií COVID – 19. Nemůžeme to nebo ono, což nás dost často naštve nebo minimálně to přispěje k naší špatné náladě. Spolu se studenty 3.AV jsme se podívali na osudy našich předků, kteří to měli v životě mnohokrát složitější, než to máme my dnes. A tak místo hodiny dějepisu studenti pátrali ve svých rodinách po stopách svých předků, aby o nich zjistili co nejvíc informací. Získali tak řadu zajímavých údajů o své rodině, ale především se učili pokládat otázky, naslouchat, komunikovat, což dnes často v rodinách chybí.

 

Rád bych pochválil všechny, kteří se do projektu zapojili. Velmi zdařilou práci vypracovala Vendula Zámorská, která se věnovala osudům svého dědečka prof. Vladimíra Novotného. Jeho život byl určován politickými změnami 20. století a mohl by sloužit jako malá učebnice dějepisu. V životě svého dědečka Vladimíra vystopovala i vztah k naší škole, na které nejen sám studoval a maturoval, ale později i vyučoval.

 

Vendula souhlasila s uveřejněním své práce, takže se můžete začíst do zajímavých osudů prof. Vladimíra Novotného. Při čtení si možná řada z nás uvědomí, že proti změnám ve 20. století není tato epidemie tím nejhorším, co nás mohlo potkat.

 

Vendula Zámorská: prof. Vladimír Emil Novotný (Velikost: 813.58 kB)

Jan Helis