Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Mapa webu
A
A
A

ÚŽASNÝ ÚSPĚCH JULIE A VLÁDI V MATEMATICKÉ SOUTĚŽI PANGEA

Vloženo: 14.4.2020 | Zobrazeno: 381x
JULIE PAZDÍRKOVÁ (prima) a VLADIMÍR KINCL (kvarta) postupují ve svých kategoriích do finálového celostátního kola!!!

Po roce opět proběhla v únoru školní část matematické soutěže Pangea a s obrovskou radostí oznamuji za PK matematiky, že výše jmenovaní se po skvělých výkonech probojovali do finálového celostátního kola, které snad proběhne 19. 6. 2020 v Praze.

 

Ale po jakých skvělých výkonech! Julie byla ABSOLUTNĚ PRVNÍ !!! ve své kategorii - 1. z 10223 účastníků, což ještě naše škola nepamatuje.

Vladimír skončil 30. z 8013 účastníků, což na postup také stačilo.

 

Letos byla soutěž zaměřená na téma Média a záchranné sbory a studenti řešili 15 matematických úloh s touto tematikou a měli na vyřešení 45 minut. My jsme se v tomto školním roce účastnili poprvé on-line verze soutěže, konkrétně všechny ročníky nižšího gymnázia - soutěž je určena pro žáky a studenty 6.-9. tříd a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Jen pro dokončení statistiky - v kategorii 7. tříd soutěžilo 9418 žáků a v kategorii 8. tříd 8737 žáků.

 

Chci poděkovat všem našim studentům za jejich účast a spolupráci při soutěži a velké poděkování patří rovněž vyučujícím matematiky v ročnících, které se soutěže účastnily - Mgr. Renatě Kamlerové (prima a tercie), Mgr. Zuzaně Staňkové (sekunda) a  Mgr. Janě Rychlíkové (kvarta).

 

A postupujícím  za celou předmětovou komisi matematiky ze srdce blahopřeji k postupu a přeji hodně úspěchů ve finále!

A na úplný závěr vyslovím jedno malé přání: ať již brzy mají studenti a žáci možnost se potkat a utkat v soutěžích "na živo", a to nejen v těch matematických.

 

Za PK matematiky

Mgr. Jana Kinclová