Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Mapa webu
A
A
A

Konference "Zločiny komunismu"

Vloženo: 10.3.2020 | Zobrazeno: 228x
V hlavním sále Senátu Parlamentu České republiky proběhla 24. února 2020 pod záštitou senátora Tomáše Czernina konference „Zločiny komunismu“, kterou zorganizoval spolek Mladí demokraté a Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu ČR.

Konferenci navštívilo více než 150 mladých lidí, včetně 24 studentů Masarykova gymnázia. Do publika spolu s námi usedli i senátoři Marek Hilšer či David Smoljak.

Konferenci zahájili senátoři Pavel Fischer a Tomáš Czernin. Poté následovala přednáška předních historiků, kteří se věnují moderní historii. Své příspěvky přednesli Mgr. David Svoboda, Ph.D., historik z Ústavu pro studium totalitních režimů, PhDr. Jan Kalous, Ph.D., historik z Muzea paměti XX. století a PhDr. Petr Blažek, Ph.D., historik také z ÚSTR. David Svoboda nám přiblížil kolektivizaci a řízený hladomor na Ukrajině v Sovětském svazu. Jan Kalous se věnoval situaci v Československu v roce 1948 a následným politickým procesům.

Jako poslední vystoupil Petr Blažek s příspěvkem o sovětské okupaci v Československu v roce 1968 a následné normalizaci. Po příspěvcích se rozproudila bohatá diskuse.

V druhé části následovalo promítání filmu The Soviet Story režiséra Edvina Snore z Lotyšska.

Jakub Kapaník, 2.A

Za PK dějepisu Mgr. Hana Studenská