Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Mapa webu
A
A
A

Aktuální informace k epidemiologické situaci 6. 3. 2020

Vloženo: 6.3.2020 | Zobrazeno: 956x
Mimořádné opatření MZ ČR ze dne 6. 3. 2020

Vážení rodiče,

dne 6. 3. 2020 vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR mimořádné opatření, podle kterého se s okamžitou platností nařizuje všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost svému praktickému lékaři, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným způsobem (mobilní aplikace, e-mail, skype apod.), tedy bez osobního kontaktu. Dále se nařizuje praktickým lékařům, aby u těchto osob s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, rozhodli o karanténě v délce 14 dnů. Kompletní znění vydaného opatření naleznete ZDE (Velikost: 215.77 kB).

Ze strany Masarykova gymnázia, SZŠ a VOŠZ Vsetín stále platí výzva zveřejněná na stránkách školy a v aplikaci Bakaláři dne 5. 3. 2020. Znovu žádám všechny rodiče, aby důsledně zvážili, nakolik se vzhledem k jejich prázdninovému programu riziko šíření nákazy týká právě jich nebo jejich dítěte. Ve všech případech, kdy máte pochybnosti (nemusí se zdaleka týkat jen pobytů v Itálii), postupujte, prosím, s maximální ohleduplností tak, aby byla omezena rizika možného šíření infekce a ponechejte Vaše dítě doma ve dvoutýdenní karanténě. Nepřítomnost dítěte zároveň oznamte co nejdříve třídní učitelce/třídnímu učiteli.

V tuto chvíli stále platí, že Masarykovo gymnázium, SZŠ a VOŠZ Vsetín jsou od pondělí 9. března 2020 plně v provozu. U vstupů do budov jsou k dispozici dezinfekční gely na ruce, mýdelníky na toaletách obsahují antibakteriální náplň, denně je prováděna dezinfekce povrchů včetně klik u dveří a podobně.

Dále, prosím, průběžně sledujte informace zveřejňované na internetových stránkách školy a v aplikaci Bakaláři.

Děkuji Vám za spolupráci.

S pozdravem

Martin Metelka