Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Mapa webu
A
A
A

Aktuální informace k epidemiologické situaci 5. 3. 2020

Vloženo: 5.3.2020 | Zobrazeno: 967x
Výzva KHS Zlínského kraje ze dne 5. 3. 2020

Vážení rodiče,

dne 5. 3. 2020 vyzvala KHS Zlínského kraje všechna zařízení pro výchovu a vzdělávání, aby do kolektivů nepřijímaly děti, žáky a studenty škol přijíždějící z regionů s výskytem onemocnění COVID-19 a po návratu je ponechaly po maximální inkubační dobu (tj, 14 dnů po návratu z rizikových oblastí) v režimu domácí výuky – omluvená nepřítomnost z epidemiologických důvodů.

Toto doporučení se vztahuje i na pedagogy a ostatní zaměstnance a bylo vydáno v souvislosti s návratem rekreantů z jarních prázdnin. Úplné znění textu naleznete ZDE (Velikost: 55.09 kB).

Jménem Masarykova gymnázia, SZŠ a VOŠZ Vsetín Vás žádám, abyste důsledně zvážili, nakolik se tato výzva týká právě Vás a Vašeho dítěte a dále jste postupovali s maximální ohleduplností tak, aby byla omezena rizika možného šíření infekce. V případech, kdy si nebudete dalším postupem jistí, doporučuji kontaktovat infolinku KHS Zlínského kraje na číslech 724 221 953 nebo 577 006 759.

Pro tuto chvíli platí, že škola je od pondělí 9. března 2020 plně v provozu. U vstupů do budov jsou k dispozici dezinfekční gely na ruce, mýdelníky na toaletách obsahují antibakteriální náplň, denně je prováděna dezinfekce povrchů včetně klik u dveří a podobně.

Žáci a studenti, kteří nastoupí po jarních prázdninách zpět do školy, budou s aktuální situací seznámeni hned na začátku výuky rozhlasem. Vás prosím, abyste průběžně sledovali informace zveřejňované na stránkách školy a také v aplikaci Bakaláři. Děkuji Vám.

S pozdravem

Martin Metelka

 

Užitečné odkazy:

http://www.mzcr.cz/obsah/koronavirus-covid-2019_4122_1.html

http://szu.cz/tema/prevence/2019ncov

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/index.html?zn=T-U