Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Mapa webu
A
A
A

Exkurze 2.B ve firmě Zlín ROBOTICS s.r.o.

Vloženo: 19.2.2020 | Zobrazeno: 265x
Dne 19. 2. 2020 měli studenti 2.B možnost v rámci projektu IKAP – Inspirace středoškolákům navštívit firmu Zlín Robotics se sídlem ve Slušovicích, která se specializuje na průmyslovou automatizaci a robotizaci.

Hned na úvod exkurze, po krátkém představení firmy, nám byl velmi zajímavou a poutavou formou vysvětlen rozdíl mezi průmyslovým a kolaborativním robotem, shlédli jsme zajímavé ukázky použití robotů v různých oblastech lidské činnosti, a poté jsme již zahájili krátké návštěvy na jednotlivých odděleních firmy. Měli jsme možnost shlédnout prakticky celý výrobní proces, od návrhu a vývoje, přes konstrukci, montáž a viděli jsme i vlastní programování robotů a špičkové technické aplikace.

 

Pro studenty bylo rovněž užitečné, že měli možnost dozvědět se, jaké vysoké školy (VŠ) jsou vhodné pro jednotlivé profese, jaké jsou požadavky firmy na absolventy VŠ a že je během jejich studia možné ve firmě absolvovat stáže.

 

Podle ohlasů studentů, a i nás, pedagogického doprovodu (Mgr. Kinclová a Mgr. Válek), hodnotíme exkurzi jakou nesmírně zdařilou a inspirativní, také bylo velmi zajímavé, pro jaké světové firmy jsou roboti ze Slušovic vyvíjeni a vyráběni.

 

Na závěr bych chtěla poděkovat vedení firmy i jejím zaměstnancům, kteří se nám po celou dobu věnovali a za zmínku také stojí, že pro studenty byl na konci exkurze připraven malý kvíz, a ti nejlepší získali pěkné ceny.

 

Za kariérové poradenství Mgr. Jana Kinclová