Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Mapa webu
A
A
A

Projekt UHO: odborné vyučující navštívily Trenčín

Vloženo: 13.1.2020 | Zobrazeno: 734x
Jedním z hlavních cílů projektu Úcta, hrdosť, odbornosť je vytvoření přeshraničního systému odborného vzdělávání na zdravotnických školách jak ve Vsetíně, tak v Trenčíně. Nedílnou součástí je i zavedení inovativních prvků do výuky odborných předmětů.

Odborné vyučující Mgr. Jana Kalčáková, Mgr. Iveta Matějovská, PhDr. Soňa Stiborová, Mgr. Petra Drábková a Mgr. Lenka Ondryášová se na plnění těchto cílů aktivně podílejí. Během minulého školního roku vytvořily učební texty určené pro studenty zdravotnických oborů. V současné době jsou vytvořené materiály využívány ve výuce klinické propedeutiky, ošetřovatelství, základů epidemiologie a hygieny nebo psychologie.

Ve dnech 8. 1. – 10. 1. 2020 se autorky učebních textů zúčastnily vzdělávacího pobytu v Trenčíně a Trenčianských Teplicích. V rámci získávání nových poznatků a trendů v poskytování ošetřovatelské péče, navštívily privátní urologickou ambulanci, kde se seznámily se širokým spektrem služeb, které urocentrum nabízí. Zajímavá a podnětná byla návštěva Lázní Trenčinske Teplice a.s. Vyučující měly možnost poznat jednotlivé provozy a realizaci nabízených lázeňských procedur.

Absolvovaly pracovní setkání s vedoucími pracovníky projektu a s autorkami studijních materiálů z partnerské trenčínské zdravotnické školy.

Projekt je spolufinancován z dotace EU z programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika.

Mgr. Martina Píšková