Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Mapa webu
A
A
A

Projekt UHO: výměnný pobyt ve Velkých Karlovicích

Vloženo: 9.10.2019 | Zobrazeno: 932x
Ve dnech 30. 9. – 4. 10. 2019 absolvovala třída 3.ZA oboru Zdravotnický asistent výměnný pobyt ve Velkých Karlovicích v rámci projektu s názvem Úcta, hrdosť, odbornosť, který naše škola realizuje ve spolupráci se SZŠ Celestíny Šimurkovej v Trenčíně.

Centrem veškerého dění se stal Horský hotel Kyčerka a jeho okolí. Pro naše a trenčínské studenty byl připravený program, který měl hned několik cílů – vzájemné poznání, navázání spolupráce a seznámení s krásami Valašska.

Studenti společně navštívili například Karlovské muzeum a Muzeum sklářství v Karolince. Zážitkem byla jistě i komentovaná prohlídka kostela ve Velkých Karlovicích.

Pěší túra na Soláň byla zakončena exkurzí na stanovišti Horské služby Soláň. Porovnat nabízené služby a spektrum péče mohly obě výpravy v Domově pro seniory v Karolince.

Nezapomenutelná pro všechny účastníky pobytu byla návštěva a prohlídka dostihové stáje Valencio. To je jen výčet aktivit, které byly realizovány.

Týdenní pobyt byl zakončen prohlídkou prostor naší školy. Po společně stráveném týdnu se obě třídy loučily příslibem, že se spolu zase setkají v rámci odborné stáže, která bude realizována v měsíci červnu v roce 2020 v nemocnicích, kde je realizována praktická výuka.

 

Projekt je spolufinancován z dotace EU z programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika.

 

Mgr. Martina Píšková