Mensa ČR

Projekt UHO

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Literárněhistorická exkurze Praha - 8.AV

Vloženo: 30.9.2019 | Zobrazeno: 391x
Jak oktáva 23.9. - 26.9. poznávala Prahu.

Ráno v pondělí 23. září se naše třída vydala na exkurzi do Prahy. Do hlavního města jsme dojeli okolo 11 hodiny a na 13 jsme měli objednanou prohlídku České národní banky. Strávili jsme tu přibližně dvě hodiny, během kterých nás vzali do trezoru, kde nás hned na první pohled zaujala mince o hodnotě jednoho milionu korun, jež byla vyrobena k 100. výročí vzniku Československé republiky. Večer jsme si celá třída udělala spontánní výlet na Malou stranu a mohli tak poznat večerní pražský život.

 

Další den na nás čekala prohlídka firmy, která je hlavně známá svým maskotem…zeleným otravným mimozemšťanem…ano, jedná se o Alzu. Zde jsme měli příležitost poznat, jak funguje prodej, dovážka a jak se přijímají objednávky. Zjistili jsme třeba, že během jedné osmihodinové směny ve skladu se zaměstnanec Alzy naběhá až 30 km. Kromě skladu nás vzali i do showroomu, kde jsme si mohli vyzkoušet například virtuální realitu. V hlavní budově jsme měli tři přednášky o jednotlivých odděleních Alzy, a nakonec prohlídku budovy, při které jsme zjistili, že si zaměstnanci mohou do práce přivést jak děti, tak třeba i psa. Po Alze na nás čekalo Muzeum Alchymie, odkud vedla tajná chodba do podzemí, kde se měly vyrábět nejvzácnější lektvary. Večer jsme šli do divadla na hru Válka Roseových, která všem přinesla na tvář úsměv a některým i smutek, když paní Roseová udělala paštiku pro svého manžela…haf!

 

Třetí den naší exkurze jsme se vydali na Karlštejn, kde jsme byli uchváceni skvělou architekturou a také náš pan průvodce byl velice sympatický, takže prohlídka hradu stála opravdu za to. Po návratu do Prahy jsme se jeli podívat na Vyšehrad, zde jsme také navštívili Vyšehradský hřbitov a našli například hroby Karla Čapka, Bedřicha Smetany a spousty dalších. A večer opět na divadlo, tentokrát na Hrdého Budžese, který se hraje už od roku 2003, kde Bára Hrzánová ztvárňuje osmiletou Helenku absolutně geniálně, a u kterého se dokonce pár lidí smíchy skoro počuralo.

 

Poslední den našeho pobytu jsme se vydali na Pražský hrad, Karlův most a všechno zakončili u Restaurace Červená sedma, kde se v minulosti scházeli významní spisovatelé. Nakonec jsme dostali rozchod, při kterém jsme se mohli jít sami podívat na různá místa, která jsme chtěli vidět, ale do programu už se nám nevešla.

 

Prahu jsme si všichni náramně užili a děkujeme moc panu Rochowanskému a paní Kinclové, že to s námi přežili.

 

Za Oktávu, Anna Pavlína Sedláčková